خانه » فیلم و موسیقی » افزایش چشمگیر تولید آثار موسیقایی
افزایش چشمگیر تولید آثار موسیقایی

افزایش چشمگیر تولید آثار موسیقایی

افزایش چشمگیر تولید آثار موسیقایی

از آنجا که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها متولی سیاست‌گذاری‌های کلان حوزه موسیقی کشور است، در طی سال‌های اخیر تلاش کرده تا ضمن تأمین خواسته‌های شایسته‌ی فعالان و مراجعین این حوزه و برگزاری جشنواره‌های تخصصی؛ در مسیر ارتقاء کیفی آثار تولید شده‌ی موسیقایی، گام‌های مؤثری بردارد.

به گزارش روابط عمومی دفتر موسیقی، این دفتر با بهره‌مندی از ظرفیت‌های کارشناسی و آراء صاحبنظران، توانسته است ضمن تسهیل و تسریع در روند امور و ارتقاء ثمربخشی واحدهای مرتبط ضمن افزایش صدور مجوز تک آهنگ ها،نماهنگ ها،کتاب گویا و آلبوم‌های موسیقایی؛ نظارت مؤثر و هدایت کیفی خود را در جریان تولید و عرضه‌ی آثار موسیقایی، معمول نماید.

این مهم در سایه‌ی تدوین شیوه‌نامه‌های راهگشای صدور مجوزهای مربوطه، صیانت از حقوق هنرمندان و مؤسسات ذینفع و حمایت از تشکل‌های صنفی و مشارکت دهی بخش خصوصی و به ویژه نظارت دقیق کارشناسی در بررسی آثار ـ بالاخص در حوزه‌ی کلام و محتوای تولیدات ـ در عین رشد کمّی مجوزهای صادره، از اهّم رویکردهای این دفتر به منظور ارتقاء کیفی آثار ارائه شده و رشد سلیقه و ذوق موسیقایی مخاطبان بوده است.

آنچه در پی می‌آید، بازتاب آماری این اهتمام و گزارش کمّی رویکردهای مسئولیتی این دفتر، در بازه‌ی زمانی سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۵ هـ .ش است.

شایان ذکر است در دو حوزه اجرای صحنه ای و دفعات اجراها بدلیل روند تکمیل گزارشات استانی،آمار دقیق متعاقبا اعلام خواهد شد.

سال آلبوم موسیقی تک آهنگ نماهنگ کتاب گویا جشنواره ها
۱۳۸۸ ۲۹۴ ۹
۱۳۸۹ ۴۵۲ ۶
۱۳۹۰ ۴۷۸ ۲۴ ۴
۱۳۹۱ ۴۱۸ ۳۴ ۳۴ ۳
۱۳۹۲ ۴۳۱ ۳۹ ۶۱ ۴
۱۳۹۳ ۴۲۷ ۹ ۵۷ ۵۳ ۵
۱۳۹۴ ۵۳۷ ۹۹ ۱۱۱ ۸۱ ۹
۱۳۹۵ ۴۸۵ ۳۷۱ ۱۳۳ ۱۱۷ ۱۱

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


خرید کریو خريد كريو خرید vpn خرید سی سی کم خرید vpn خرید vpn خرید vpn
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است