کت استیونس

کت استیونس

کت استیونس با نام اصلی استیون دیمیتری جورجیو , و ملقب به یوسف اسلام ۲۱ جولای ۱۹۴۸ در لندن از مادری سوئدی و پدری یونانی به دنیا آمد. البته او با اسم Steven Demetre Georgiou به دنیا آمد اما ما بیشتر او را با نام کت استیونس می شناسیم. اگر در بیوگرافی او نگاه کنیم همه کاری در زمینه موسیقی می بینیم به علاوه دو عنوان «بشر دوست» و «مشوق اسلام».

ایمان به اسلام

در سال ۱۹۷۶ کت استیونس در مالیبو ( در کالیفرنیا ) در حال غرق شدن است. ناگهان یاد خدا می افتد. جمله “Oh God! If you save me I will work for you.” را می گوید و خدا هم نجاتش می دهد. این شاید برای ما یک قصه را تداعی کند اما برای کت استیونس داستان نوع دیگری رقم خورد. او چنان تحت تاثیر قرار گرفت که تصمیم گرفت به وعده اش با معبود خودش عمل کند – هر چند معبودش نیازی ندارد – و برای خدا تلاش کند.

تجربه مرگ در چند قدمی روح کت را به یافتن حقیقت معنوی تشویق می کند. از بودائیسم شروع می کند و می رود که همه علوم ماورایی را یاد بگیرد و تا آموختن نجوم هم حتی پیش می رود اما اینجاست که دیوید از راه می رسد.
دیوید برادر کت کتابی کپی شده را به او می دهد و چه نشسته ای که شاید حقیقت را در این کتاب یافتی. کت قرآن اهدایی برادر را مانند برگ زر می گیرد و روی آن شروع به مطالعه می کند. البته او از بچگی همیشه بین ادیان مختلف این ور و آن ور می رفته و حتی در لحظه تولد با این که پدر ارتودوکس یونانی و مادر یک باپتیست بوده در مدرسه کاتولیک ها درس می خواند و با این مطالعات بیگانه نیست.

در سال ۱۹۷۷ کت رسما به اسلام ایمان آورد و در سال ۱۹۷۸ نامش را به «یوسف اسلام» تغییر داد. او همیشه از نام جوزف ( یوسف در تلفظ لاتین ) خوشش می آمد وقتی داستان حضرت یوسف در قرآن خواند این نام را برای خودش برگزید.

آلبومهای او با نام کت استیونس

۱۹۶۷: Matthew and Son
۱۹۶۷: New Masters
۱۹۷۰: Mona Bone Jakon
۱۹۷۰: Tea for the Tillerman
۱۹۷۱: Teaser and the Firecat
۱۹۷۲: Catch Bull at Four
۱۹۷۳: Foreigner
۱۹۷۴: Buddha and the Chocolate Box
۱۹۷۵: Numbers
۱۹۷۷: Izitso
۱۹۷۸: Back to Earth

آلبومهای او با نام یوسف اسلام

۲۰۰۶ An Other Cup

Roadsinger 2009

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


پیش بینی فوتبال
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است