خانه » اخبار موسیقی » چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران
چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران

چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران

چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران

هوشنگ فراهانی (نوازنده آهنگساز و مدرس دانشگاه) و سبحان مهدی‌پور (خواننده) روز ۱۳ اردیبهشت ساعت ۱۷، توسط موسسۀ «خانه هنر آفتاب نو» برنامه‌ای را با عنوان بررسی چگونگی پیدایش و تکامل ردیف سازی و آوازی موسیقی ایران در سالن ادارۀ فرهنگ و ارشاد بابل اجرا می‌کند.

در این نشست هوشنگ فراهانی به بررسی ردیف سازی و چگونگی سیر و تحول آن و سبحان مهدی‌پور در مورد یکی از شیوه‌های آوازی سخنرانی می‌کنند و در پایان ساز و آوازی را مشترکاً به اجرا در می‌آورند که حضور در این نشست برای عموم آزاد است.

سبحان مهدی‌پور الگوبرداری و فراگیری شیوۀ آوازی سید حسین طاهرزاده، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری و همچنین نواختن ساز سه تار را از نوجوانی، نزد کریم صالح عظیمی و فراگیری شیوۀ آوازی اقبال السلطان و ردیف آوازی عبدالله خان دوامی را دنبال کرده که این مراوده و کسب تجربۀ استاد شاگردی همچنان بر قوت خود باقی است.

هوشنگ فراهانی نیز علاوه بر آهنگسازی در زمینه ترجمه و نویسندگی هم دستی آشنا دارد و تحصیلات آکادمیک خود در موسیقی را با دریافت کارشناسی ارشد اتنوموزیکولوژی (قوم‌موسیقی شناسی) از دانشگاه تهران ادامه داده است. او آثار مکتوب بسیاری را منتشر کرده و آلبوم‌هایی با صدای سالار عقیلی، سینا سرلک و… منتشرو  در کشورهای مختلفی روی صحنه رفته است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


خرید vpn ساکس پیش بینی فوتبال
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است