خانه » اخبار موسیقی » ضیافت رونمایی آلبوم جدید محمد علیزاده با حضور چهره‌های سرشناس
ضیافت رونمایی آلبوم جدید محمد علیزاده با حضور چهره‌های سرشناس

ضیافت رونمایی آلبوم جدید محمد علیزاده با حضور چهره‌های سرشناس

ضیافت رونمایی آلبوم جدید محمد علیزاده با حضور چهره‌های سرشناس

مراسم رونمایی و نشست خبری آلبوم «گفتم نرو» اثر «محمد علیزاده»، با حضور اهالی رسانه، عوامل تولید آلبوم و ستارگان عرصه هنر و ورزش برگزار شد.

به گزارش «موسیقی ما»، در این مراسم که عصر روز یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ برگزار شد، محمد علیزاده، صدرالدین حسین‌خانی (تهیه‌کننده آلبوم و مدیر شرکت ایران‌گام)، میلاد ترابی (مدیر تولید آلبوم)، مهرزاد امیرخانی، امیرحسین اویسی، معین راهبر، سید محمد کاظمی، شهاب اکبری و فرشید ادهمی برگزار شد.

«محمد علیزاده» در مراسم رونمایی آلبوم موسیقی «گفتم نرو» گفت: امیدوارم که مردم با آلبوم موسیقی «گفتم نرو» خاطره بسازند؛ در کنسرتهایم با مردم زندگی می‌‌کنم.

  • * همراهی رسانه‌ها من را دلگرم می‌کند

محمد علیزاده در آغاز این برنامه ضمن خوش‌آمدگویی به حضار گفت: «دوستان رسانه‌ای همیشه همراه من بوده و به من لطف داشته‌اند. از لطفی که در رسانه‌هایشان نسبت به کنسرت‌ها، همکارهایم و اتفاقاتی که در کنسرت‌هایم می‌افتد دارند سپاسگزارم. خوشحالم در سومین آلبوم رسمی‌ام، هنوز همراه هم هستیم و این همراهی من را دلگرم می‌کند.»

او با قدردانی از همراهی‌های مدیر شرکت ایران‌گام، گفت: «در مورد آقای حسین‌خانی، در متنی که روی کاور آلبوم درج شده از عبارت «آقای حسین‌خانی دلسوز» استفاده کردم که واقعاً همین‌طور است. خیلی خوشحالم که چنین دوست و برادری در کنارم دارم. ما هرکدام کار خودمان را انجام می‌دهیم. ایشان را واقعاً یکی از سکانداران اصلی موسیقی در ایران می‌دانم.»

  • * رسانه‌ها تنها پل ارتباطی ما با مردم بودند

در ادامه «صدرالدین حسین‌خانی» مدیر شرکت فرهنگی هنری «ایران گام» و تهیه‌کننده آلبوم «گفتم نرو» نیز پس از خوش‌آمدگویی به حضار گفت: «دوستان رسانه‌ای همیشه ما را حمایت کردند و در این سال‌ها تنها پل ارتباط ما با مردم بودند. از این‌که حرف‌های ما را به گوش مردم رساندید، از همه شما متشکرم.»

  • * طولانی‌شدن تولید آلبوم به خاطر تور کنسرتها

در بخش دیگری از این نشست، علیزاده در پاسخ به سؤالی درباره دلیل طولانی شدن فاصله زمانی بین انتشار آلبوم قبلی و جدید و  انتشار این اثر بعد از چهار سال گفت: «یکی از دلایل طولانی‌شدن این مدت، خاطر تور کنسرت‌های من بوده و اینکه در یک دوره‌ای به دلیل کنسرت‌های متعددی که می‌رفتم، صدایم آمادگی اجرا در استودیو را نداشت و باید صبر می‌کردم تا حنجره‌ام آمادگی کامل برای خواندن قطعات داشته باشد.

او با اشاره به تولید قطعات متعدد برای آلبوم جدیدش گفت: «من و دوستانم حدود ۳۲ آهنگ تولید کردیم که آن‌ها را به وقت خودش منتشر می‌کنیم. یکی از قطعاتی که خیلی برای من ارزشمند بود از این آلبوم در آوردم چون دوست داشتم به صورت تک‌آهنگ آن را منتشر کنم و احساس کردم به این شکل اتفاق بهتری برای آن می‌افتد. ترانه این اثر که سروده «سید محمد کاظمی» است، سوژه بسیار عجیبی دارد و به نظر من یکی از ترانه‌های بی‌نظیر دوران ترانه‌سرایی محمد کاظمی است.»

  • * امیدوارم که مردم با آلبوم «گفتم نرو» خاطره بسازند

علیزاده در ادامه گفت: «چیزی که در آلبوم «گفتم نرو» می‌شنوید، حاصل تفکر تیمی بوده که همیشه همراه من بوده‌اند. امیدوارم مردم با این آلبوم خاطره بسازند؛ چراکه خود من با تک تک این قطعات خاطره دارم. سعی کردم حرف روز و حرف دل مردم را در عاشقانه‌هایی که می‌خوانم بزنم. نمی‌دانم چقدر موفق شده‌ام، اما امیدوارم که مردم آن را دوست داشته باشند و امیدوارم بتوانم لحظات قشنگ مردم را با موسیقی‌هایم پر کنم.»

  • * قدردانی از همکاران و عوامل تولید آلبوم «گفتم نرو»

علیزاده در ادامه افزود: «تیمی که در تولید آلبوم «گفتم نرو» در کنار من بودند، همگی از هنرمندان و ترانه‌سرایان مطرحی هستند که از همه آنها تشکر می‌کنم؛ «میلاد ترابی» مدیر تولید این آلبوم که من بسیار سلیقه‌اش را می‌پسندم. او همیشه در کنار من بوده و همیشه با نظرات به‌جایی که داده در تولید کارهای من تأثیرگذار بوده است. همچنین دوستان دیگری چون مهرزاد امیرخانی، شهاب اکبری، امیرحسین اویسی، معین راهبر، فرشید ادهمی، سید محمد کاظمی و… و نیز از جناب «صدرالدین حسین‌خانی» تشکر می‌کنم؛ کسی که این سال‌ها همیشه در کنارم بوده و خیلی حمایتم کرده و خیلی خوشحالم که این روزها را به همراه همدیگر فتح می‌کنیم.»

  • * جمع شدن بهترین تیم ممکن برای تولید آلبوم

در بخش دیگری از این نشست خبری «صدرالدین حسین‌خانی» تهیه‌کننده آلبوم موسیقی «گفتم نرو» گفت: از محمد علیزاده قدردانی می‌کنم. چون شاهد بودم در این سالها برای لحظه‌لحظه این آلبوم ظرافت و حساسیت خاصی به خرج داده است. به نظرم بهترین تیمی که برای تولید این آلبوم امکان داشت دور هم جمع شدند و در اینجا از تک‌تک دوستان مخصوصاً آقای «میلاد ترابی» تشکر می‌کنم. امیدوارم از شنیدن این آلبوم لذت ببرید.»

محمد علیزاده در اجرای کنسرت انرژی دارد که واقعاً جای هیچ نگرانی نیست
در  ادامه «میلاد ترابی» مدیر تولید و تنطیم‌کننده اکثر قطعات آلبوم «گفتم نرو» گفت: «من و محمد علیزاده حدود ۱۲ سال است که در کنار یکدیگر هستیم سوای کاری که انجام داده و کارهایی که کرده‌ایم این وسط یک رفاقت دیرینه‌ای با همدیگر داریم که به این اتفاق خیلی کمک می‌کند. به نظرم من و ایشان بیشتر شناخت بهتری از همدیگر داریم و اینکه من می‌دانم چه فضاهایی در ذهن ایشان است و به صدایش می‌نشیند و اینکه چه چیزی می خواهد، با همدیگر همفکرهایی می‌کنیم. محمد علیزاده در اجرای کنسرت هم انرژی دارد که واقعاً آدم هیچ نگرانی نسبت به هیچ قسمت ماجرا ندارد و این، طبیعتاً مجموعه کار را خیلی بهتر می‌کند؛ یعنی توانایی‌های ایشان و شناختی که در این چندین سال بوجود آمده خیلی حائز اهمیت است.

سه قطعه ریتمیک «گفتم نرو»
محمد علیزاده همچنین در مورد فضای این آلبوم گفت: در این آلبوم سه قطعه ریتمیک هم وجود دارد اما این آلبوم را خیلی علاقه‌مند بودم که به این سمت و سوق بکشانم به دلیل اینکه با توجه به قطعاتی که در گذشته منتشر کرده بودم، احساس کردم که اگر این آلبوم را به این سمت بکشانم، بهتر است. امیدوارم که مردم این فضای غمگین آلبوم را بپسندد و ما در قطعه «برادر» هم این موضوع را تجربه کردیم و مردم دوست داشتند و نگاه و فضای من هم همین است.

برگزاری کنسرت و مواجه شدن با مردم را خیلی دوست دارم
در بخش دیگری از این نشست محمد علیزاده گفت: آنهایی که من را از نزدیک می‌شناسند می دانند که عاشق خواندن برای مردم هستم و عشق می کنم که برای مردم می خوانم، بعضی وقتها که از کنسرتهایم به خانه برگشتم از شدت خستگی و اینکه بدنم افت کرده که نتوانسته‌ام که خوب بخوابم، همیشه که صدای مردم را می‌شنوم حالم عوض می‌شود چون برگزاری کنسرت و مواجه شدن با مردم را خیلی دوست دارم. وقتی کمه می بینم کنار همدیگر نشستند و حالشون خوبه حال من هم با حال آنها خوب می‌شود و این شاید یکی از دلایلی بود که آلبوم «گفتم نرو»  را دیر بیرون دادم. خیلی علاقه ندارم که تند تند و پشت سر هم آلبوم تولید بکنم چون احساس می کنم که موزیک من بایستی دوره‌ای از آن بگذرد و خاطره‌سازی بشود؛ بعد از آن ایده دیگرم را ارائه بدهم. در این آلبوم ۸ تراک را منتشر کردیم و مخالف تعداد کارهای زیاد در یک اثر هستم، البته این سلیقه من است و همیشه دوست دارم به آن عمل بکنم.

هر چقدر خواننده‌ها و موسیقی‌ها قوی‌تر باشند من را به فکر می‌برد
وی همچنین گفت: هر چقدر در ایران خواننده‌ها و موسیقی‌ها قوی‌تر باشند من و امثال من را به فکر می‌برد که کار بهتری را انجام بدهم و اگر کسی وجود نداشته باشد ما هم کار خودمان را می‌کنیم که من این را دوست ندارم و دوست دارم که همیه در تلاش و تکاپو باشم و فکر بکنم و نگران بشوم. هیچ وقت احساس خطر نمی‌کنم چو فکر می‌کنم می‌شود موسیقی را به سمت‌وسویی برد که مردم دوستت داشته باشند و مردم تو را بخواهند.

دیدن مردم در کنسرتهایم را دوست دارم
این خواننده موسیقی پاپ کشور در ادامه افزود: همیشه در کنسرتهایم سعی کرده‌ام جوری باشم که مردم دوست دارند؛ دیدن مردم در کنسرتهایم را دوست دارم خیلی وقتها دیدم آدم عبوس به کنسرتم آمده ولی وقتی که به خانه   برمی‌گشته حالش خیلی خوب بوده است و همین خیال من را راحت می‌کند. با انتشار آلبوم «گفتم نرو» فکر می‌کنم سانس‌های بیشتری کنسرت برگزار کنیم البته بعد از این کنسرتهای اخیر بایستی به مدت دو ماه استراحت بکنم تا بتوانم به زندگی‌ام هم برسم.

تأثیرگذاری‌های بر روی زندگی موسیقایی
علیزاده در مورد «میلاد ترابی» تنطیم‌کننده اکثر قطعات آلبوم «گفتم نرو» گفت: میلاد آدم بسیار باسلیقه‌ای در کارش است و خیلی وقتها ایده‌های خیلی خوبی به من می‌دهد و این تأثیرگذاری آدم را ترغیب می‌کند که حتماً با ایشان کار بکنم. البته این تیمی که در اینجا حضور دارند تک تک آنها تأثیرگذاری‌های خودشان را در کارهای من و همچنین در زندگی موسیقایی من داشته‌اند و من را همیشه ترغیب کرده است که با آنها همکاری داشته باشم؛ جدای از اینکه دوستان عزیز من هستند اما رفقایی هستند که همکاری با آنها باعث افتخارم است.

وظیفه خود دانستیم که به جشنواره موسیقی فجر کمک کنیم
حسین‌خانی در مورد زیادشدن اجراهای محمد علیزاده در سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر گفت: این اتفاق با میل ما بوده و هیچ اجباری در آن نبوده است. ما با دبیر جشنواره نشستی داشتیم و درخواست آنها بود، ما در این زمینه آسیب هم خوردیم چون یکم بهمن ماه کنسرت شرکت موسیقی «ایران گام» به خوانندگی محمد علیزاده بود؛ ولی ما به وظیفه خود دانستیم که با حضور در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در حوزه درآمدی هم کمکی به جشنواره بکنیم، با خواسته خودمان این کار را کردیم و هیچ اجباری در آن نبود.

اجرای کنسرتهای موسیقی پاپ در برج میلاد
وی همچنین گفت: به این دلیل هم در جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر شرکت کردیم که از این به بعد برج میلاد هم بعد از پایان جشنواره به کنسرتهای موسیقی پاپ اختصاص پیدا کند که هم ما و هم دیگر دوستان در آنجا بتوانیم کنسرت برگزار کنیم.

هزینه‌های زیادی صرف تولید «گفتم نرو» شده است
مدیر شرکت موسیقی «ایران گام» در مورد هزینه‌های آلبوم «گفتم نرو» گفت: هزینه‌های زیادی صرف تولید این اثر شده است؛ همانطور که آقای علیزاده و ترابی به آن اشاره کردند شاید بالای ۳۰ تراک تولید شده است، چون در تولید این اثر این حساسیتها اعمال شده است فکر می‌کنیم که استقبال از آن صورت بگیرد و فروش خوبی داشته باشد. خواهش که از مردم داریم به خاطر اینکه بتوانیم راهمان را ادامه بدهیم و بتوانیم در این راهی که هستیم بایستیم؛ حمایت بکنند و نسخه اورجینال آن را تهیه بکنند.

مردم نسخه اورجینال «گفتم نرو» را تهیه کنند
وی افزود: البته در اینجا مردم را مقصر نمی‌دانم چون در این بخش فرهنگ‌سازی نشده است و مردم نمی‌دانند که برای یک آلبوم چقدر زمان صرف می‌شود؛ برای نمونه برای تولید این آلبوم بالای ۲۰۰ نفر تلاش کرده‌اند. در حقیقت مردم این را نمی‌دانند و خیلی ساده به انتشار آن نگاه می‌کنند، مطمئن هستم که اگر بدانند که برای تولید یک آلبوم چقدر زحمت کشیده می‌شود بالاخره کمک می‌کنند و الان قیمتی که برای یک آلبم ولِت گذاشته شده خیلی پایین است.  در اینجا از مردم خواهش می‌کنم که اورجینال آن را تهیه کنند تا ما هم در هدف و راهی که داریم بتوانیم بایستیم و ادامه بدهیم.

تیراژ ۲۵۰ هزار نسخه‌ای آلبوم «گفتم نرو»
«صدرالدین حسین‌خانی» در مورد تیراژ آلبوم «گفتم نرو» گفت: ما پیش‌بینی که کردیم برای استارت اولیه، بالای ۲۵۰ هزار نسخه را منتشر کرده‌ایم و خدا را شکر در فضای مجازی هم به صورت دانلودهای قانونی انجام می‌گیرد در آنجا هم جزو پرفروشترین آلبوم‌ها بوده است.

ماندگاری در حافظه شنیداری مردم
در بخش دیگری از این نشست خبری محمد علیزاده در مورد انتشار قطعاتش به صورت کلیپ گفت: ارتباط تصویری من ضعیف است و آن هم با فکر خودم بوده است حالا شاید خیلی‌ها به من خورده بگیرند امت زیاد موافق با کلیپ نیستم چون این کار را لازم نمی‌دانم و احساس می‌کنم که محمد بایستی در حافظه شنیداری مردم بماند نه در حافظه دیداریشان.

خوب کردن حال مردم در کنسرتها
وی در مورد استقبال مخاطبان از کنسرتهایش گفت: یکسری از آهنگهای من در کنسرتهایم معروف شدند که دیگر مردم آنها را می‌خواندند؛ نوع اجرا و نوع ارکستری که من دارم و نوع نگاهی که ما روی استیج داریم احساس می کنیم آن مدتی که مردم به کنسرت‌های ما می‌آیند بایستی شرایطی را فراهم کنیم و فضایی را برای آنها خلق نماییم که نتوانند پلک بزنند اگر مردم در این یک ساعت و ۴۵ دقیقه حتی یک دیقیه آن حوصله‌شان سر رفت ما باخته‌ایم. سعی کرده‌ام تا آنجایی که توان دارم؛ واقعاً نمی‌دانم که چقدر بوده و چقدر در آن موفق بوده‌ام، اما تا آنجایی که توان داشته‌ام سعی کرده‌ام که مردم حالشان در کنسرتها خوب باشد؛ یعنی وقتی که از کنسرت بیرون می‌روند حداقل چهار یا پنج روز شارژ باشند.

من با مردم زندگی می‌‌کنم
علیزاده در ادامه سخنانش اظهار داشت: در یک لحظه غمگینشان کردم و در یک لحظه هم شادشان کردم؛ در یک لحظه خاطراتشان را یادشان می‌یارم. من فقط برای مردم نمی‌خوانم بلکه روی استیجهایم با آنان زندگی می‌کنم شاید با گریه یک نفر در کنسرتهایم گریه کردم و شاید به خوشحالی و خنده یک نفر خندیدم. من با مردم زندگی می‌‌کنم؛ من با مردم نمی‌خوانم؛ شعار هم نمی‌دهم حداقل شماها و دوستانی که از نزدیک من را می‌شناسید می‌دانید من خود خودم هستم و هیچ وقت طوری عمل نکردم که روی استیجم یک شخص دیگری باشم و در زندگی‌ام یک شخص دیگر.

نوع اجرا علیزاده و نوع اجرای ارکستر
در بخش دیگری از این نشست، «امیرحسین اویسی» رهبر ارکستر محمد علیزاده در مورد استقبال مخاطبان گفت: «فکر می‌کنم تنها یک عامل نمی‌تواند باعث موفقیت در فروش و تعداد بالای کنسرت باشد. به خاطر اینکه وقتی صفر تا صد تولید یک موزیک تا زمان اجرای کنسرت می‌رسد کاملاً چک می‌شود و بارها و بارها راجع به تولید این موسیقی بحث و بررسی صورت می‌گیرد تا به مرحله انتشار می‌رسد و پس از آن به آماده‌سازی ارکستر و تمرین و در نهایت اجرای آن آثاری را که تولید شده در استیج می‌رسد. من فکر می کنم تیمی که به لطف خدا دور همدیگر جمع شده‌ایم توانسته‌ایم در کنار همدیگر موفق باشیم، سلیقه‌های همدیگر دستمان بیاید و با توجه به تجربیاتی که یکایک ما در گذشته داشته‌ایم در تولید آثارمان و همچنین در اجرای کنسرتمان در واقع کمکمان بکند و در ارائه آن موفق باشیم. همنیطور نوع اجرای ایشان و نوع اجرای ارکستر و نحوه برقراری ارتباط تیم اجراکننده و آقای علیزاده روی استیج، بر روی آمده مردم به سالنهای کنسرت خیلی تأثیرگذار بوده است.

متفاوت بودن در کنسرتها
در ادامه حسین‌خانی در مورد استقبال مخاطبان از کنسرتهای محمد علیزاده گفت: او همیشه در کنسرتهایش متفاوت بوده و هیچ وقت آن تکرار را در کنسرتهایشان ببینید و اجرایشان را با تمام وجود انجام می‌دهد و دوست دارد آن کسی که به کنسرت آمده را با رضایت از آنجا برود و این مهم هم فکر کنم باعث تکرارهای این کنسرتها بشود.

*****

پس از برگزاری نشست خبری، ضیافت شامی با حضور چهره‌های سرشناس هنر و ورزش برگزار شد. محمد اصفهانی، لاله اسکندری، سید محمد موسوی، علی انصاریان، علی لهراسبی، حجت اشرف‌زاده، شهاب رمضان، پوریا حیدری، مهرداد نصرتی، روزبه نعمت‌الهی، سیاوش خیرابی، ماهان پوریان، سارا منجزی، امیر نوری، دکتر توکلی، امیرمحمد متقیان، بهنام دریانی، شاهین ترابی، شهاب بخارایی، آرش پاکزاد و… از جمله میهمانان این برنامه بودند.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


خرید vpn ساکس پیش بینی فوتبال
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است