خانه » اخبار موسیقی » سورپرایز گروه موسیقی «دارکوب» برای کنسرت تهران
سورپرایز گروه موسیقی «دارکوب» برای کنسرت تهران

سورپرایز گروه موسیقی «دارکوب» برای کنسرت تهران

گروه موسیقی «دارکوب»

اعضای گروه موسیقی «دارکوب» برای کنسرت تهران برنامهریزی گسترده‌ای انجام داده‌اند و در حالی خود را برای برگزاری این برنامه آماده می‌کنند که انتشار جدیدترین اثر این گروه «خونبس» واکنش‌های مختلف اجتماعی را در پی داشته است.

کنسرت گروه دارکوب ۱۲ و ۱۳ اسفند در تالار وحدت برگزار خواهد شد و این روزها اعضای گروه بهشدت در حال تمرین برای حضوری قدرتمند در این اجرا هستند. حضور روزبه بمانی بهعنوان خواننده در اثر جدید این گروه «خونبس» و اجرای این قطعه در کنسرت پیش رو باعث شده دوستداران دارکوب برای اجرای زنده و کنسرت دارکوب هیجان بیشتری داشته باشند و همین باعث شد در یک گزارش ویدئویی، با اعضای دارکوب به گفتگو بنشینیم.

«خون‌بَس» یا به گفتهٔ اهالی محلی «خین‌بس» یکی از رسوم قومی است که برای جلوگیری از ادامهٔ جنگ و دعوا و پایان‌دادن به قتل و کشتار و اصلاح روابط قبیلهها به آن مبادرت می‌ورزند. در بخشی از اقوام ایرانی مرسوم است که پس از درگیری و فوت یک نفر و به جهت آشتی اقوام با هم، بزرگان طوایف دیگر جمع شده و سران دو طایفه‌ای را که با هم اختلاف داشتند با هم آشتی می‌دادند. برای تحکیم حالت صلح، معمولاً دختر فرد قاتل یا یکی از بستگان نزدیک او را به عقد پسر مقتول درمی‌آوردند تا غائله پایان یابد. به این جهت به این نوع ازدواج «خونبَس» می‌گفتند.

روایت‌های زیادی درباره این دختران همیشه بوده و هست و قطعه جدید گروه دارکوب از زاویه‌ای دراماتیک به این رسم قدیمی توجه کرده است.

برداشت‌ها و نقدهای مختلف روی تکآهنگ «خونبس» که از زاویه‌ای جدید به رسمی قدیمی در بین اقوام ایرانی پرداخته، بازتاب‌های مختلفی را به دنبال داشت و باعث شد این اثر بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و همین واکنش‌ها انتخاب روزبه بمانی به عنوان خواننده در کنسرت جدید دارکوب را در پی داشت.

سجاد عرب‌زاده و محسن شریفیان دو خواننده دیگر این کنسرت خواهند بود تا کنسرت گروه دارکوب مثل همیشه بخش‌های مختلف و متنوعی داشته باشد. همایون نصیری سرپرست گروه دارکوب است و نوازندگان و موزیسین‌های سرشناسی چون هومن نامداری، محسن شریفیان، مسعود همایونی، دارا دارایی، آرش پژندمقدم، حسین شریفی، میثم مروستی، و… در این گروه حضور دارند.

کنسرت ۱۲ و ۱۳ اسفند گروه دارکوب تحت امتیاز موسسه «کامیاب بهاران» و به تهیه کنندگی علی حق‌شناس در تالار وحدت برگزار خواهد شد و بلیتفروشی این کنسرت نیز در سایت ایران کنسرت آغاز شده است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


پیش بینی فوتبال
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است