جمیز هورنر

جمیز هورنر

جیمز هورنر (James Roy Horner) ، از معروف ترین آهنگسازان موسیقی متن ، در سال ۱۹۵۳ در آمریکا متولد شد . او نواختن پیانو را از ۵ سالگی آغاز کرد و تحصیلات خود را در کالج سلطنتی لندن و دانشگاه کالیفرنیا سپری کرد .

آهنگ سازی این هنرمند در ابتدا با فیلم های تراز پایین آغاز شد اما رفته رفته با کارهای زیبایش توانست همگان را مجذوب خود کند و آهنگسازی فیلم های بزرگی چون تایتانیک ، آواتار ، شجاع دل ، تروی ، بیگانگان ، دشمن پشت دروازه ، خانه ای از شن و مه ، افسانه و نقاب زورو ، یک ذهن زیبا ، مرد عنکبوتی شگفت انگیز و … را در کارنامه کاری خود ثبت کند .

او تا کنون موفق به نامزدی ۸ جایزه اسکار ، ۸ جایزه گلدن گلوب ، ۶ جایزه گرمی و همچنین موفق به کسب ۲ جایزه اسکار ، ۲ جایزه گلدن گلوب و ۴ جایزه گرمی شده است .
بی شک بزرگترین موفقیت جیمز هورنر خلق موسیقی متن فیلم تایتانیک است ، آنچه که ۲ جایزه اسکار ، ۲ جایزه گلدن گلوب و ۳ جایزه گرمی را برایش به ارمغان آورده و با فروش ۲۷ میلیون نسخه ای در جایگاه پرفروش ترین قطعه ی ارکسترال موسیقی متن تاریخ جا خشک کرده است .

جالب است بدانید که جایگاه اول و دوم در لیست پرفروش ترین فیلم های تاریخ به فیلم هایی اختصاص دارد که جیمز هورنر آهنگسازی کرده ! ؛ یعنی آواتار و تایتانیک .

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


پیش بینی فوتبال
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است